Djkjdtwm

 

Семінар вчителів української мови

5 груд. 2013
Система роботи вчителя – основа творчої педагогічної діяльності

"Ми судимо про себе по відчуттю своїх здібностей що-небудь зробити, в той час як інші судять про нас по тому, що ми вже зробили". Ці слова                                                                Г. Лонгфелло були девізом засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури «Система роботи вчителя – основа творчої педагогічної діяльності», що відбувся 27 листопада на базі Підполозянської ЗОШ І-ІІ ст..

Учасники семінару відвідали уроки української мови та літератури у 7 та 8 класах, ознайомилися з роботою шкільного музею.  

Під час теоретичної частини семінару було презентовано суть системи роботи вчителя, як цілісної структури, яка сприяє успішній діяльності навчання та виховання і повинна будуватися відповідно до моделі випускника. Тому було наголошено, що кожен учитель, який прагне до вдосконалення навчально-виховного процесу, повинен перебувати у постійному творчому пошуку, в постійному експериментальному дослідженні дидактичної ефективності різних видів навчальних занять, методів навчання, форм його організації, адже кожен педагог-практик – самостійний конструктор своєї діяльності.

 

 

Але, крім того, що сучасному педагогу необхідно бути професійно компетентним і творчо активним, він повинен бути і конкурентоспроможним, здатним гідно позиціювати себе серед колег.  У цьому може допомогти підбірка матеріалів, структурованих в «портфоліо педагогічного працівника». Тому методист Шутка Н.П. детально зупинилася на створенні  портфоліо, як засобу представлення власної педагогічної діяльності. Як приклад присутнім було продемонстровано сайт вчителя української мови та літератури Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Петренко Л.І.

Вчитель Жденіївської ЗОШ І-ІІІ ст.. Арендацька В.А. присвятила роботі семінару віршовані рядки:

Зібралась велика родина -

Це дружна сім’я вчителів.

І думка у них єдина

З’єднала усіх як послів.

 

Послів у країну слова,

Послів у дитячі серця.

Царівною там є мова,

І місцю нема для мерця.

 

Шановний учителю, будь же

Ти вічним на нашій землі.

З тобою будуть завше

Здобутки твої немалі.